Хоберман

Hoberman

Сфера Хобермана ОРИГІНАЛ

Hoberman

Сфера Хобермана МIНI

Автор іграшки - Чак Хоберман, винахідник складних конструкцій неймовірної краси і компактності. Він автор ідей і власник патентів на сфери-трансформери, головоломки, механічні моделі в дизайні. Згадайте купол на зимовій олімпіаді в Salt Lake City!
HobermanСфера Хоберман поєднує в собі геометрію, науку і красу. Сфера не тільки розважальна, а й навчальна іграшка, вона пробудить у дитини фантазію і уяву, розвине просторове мислення і творчі здібності, вміння мислити нестандартно. У згорнутому стані вона має невеликий діаметр, але варто її покотити по землі, підкинути або потягнути в різні боки, як сфера розкривається в велику красиву кулю.
Розмір Міні: стискається і збільшується від 14 до 30 см в діаметрі.
Розмір Оригінал: стискається і збільшується від 23 до 77 см в діаметрі.

Американська компанія Hoberman Associates - мабуть, одна з найбільш помітних компаній на світовому ринку трансформованих конструкцій. Заснована інженером і бакалавром витончених мистецтв Чаком Хоберманом в 1990 році компанія з самого початку зробила ставку на розробку та впровадження кінетичних конструкцій в галузі архітектури та малих архітектурних форм. Паралельно було створено відділення з виробництва дитячих іграшок, у вигляді моделей конструкцій, розроблених Чаком Хоберманом.

VIDEO
VIDEO
VIDEO


Принципових схем пристроїв, здатних трансформувати об'єм, настільки ж багато, скільки і різних механізмів, придуманих людством за всю свою історію. Тому в цій області відкривається безмежне поле для конструктивної творчості. Поки найбільш поширені два основних напрямки розробки трансформованих конструкцій. Один з них - трансформація об'єму шляхом його роз'єднання  на кілька типових складових частин. Ці складові частини кріпляться до несучого каркасу, або один до одного, за допомогою спеціальних шарнірів. У результаті ці елементи можуть приводитися в рух механізмами (лебідками або поршневими системами) і змінювати форму загального об'єму. За таким принципом побудовано вже досить багато конструкцій, які, як правило, використовувалися у виставковій архітектурі.

від