Абетка

Абетка - развивающие карточки ИнтербебиНабор развивающих карточек Абетка с картинками поможет вашему ребенку в игровой форме изучить украинский алфавит, научит различать гласные и согласные звуки, увеличит словарный запас, улучшит выразительность языка, разовьет фантазию и зрительную память. На лицевой стороне каждой карточки изображена буква, картинка и слово, начинающееся с этой буквы. Гласные и согласные звуки в рамках разного цвета. На обратной стороне карточек, кроме букв и слов, есть логопедические стишки на ту или иную букву. Описанные в инструкции языковые игры с карточками познакомят ребенка с понятиями род, число, слог, ударение, окончания, а заодно научат рассуждать, сравнивать, анализировать, логически мыслить.

ВОЗРАСТ: 3-8 лет.

В наборе: 33 карточки с буквами, 3 карточки-инструкции с 20 играми

Размер карточек 7*10 см

 

Interbaby развивающие карточки АбеткаInterbaby развивающие карточки АбеткаInterbaby развивающие карточки Абетка

Инструкція

В українському алфавіті є 33 літери, що позначають 10 голосних (а, у, о, и, і, ї, є, я, ю, е), 22 приголосних (б, в, г, ґ, д, ж, з, й, к, л, м, н, п, р, с, т, ф, х, ц, ч, ш, щ) звуки, а також м'який знак. Усі картки з голосними звуками обрамлені зеленою рамкою, з приголосними – синьою, м'який знак виділено бузковою рамкою.

Щоб навчити малюка читати, важливо вчити не букви, а звуки. Показуючи дитині картки, чітко вимовляйте звук і назву предмета, написану на звороті, наприклад, «Р-Равлик», а не «ЕР-Равлик». Залежно від віку та темпераменту дитини демонструйте 5-10 чи всі 33 картки. Поясніть малюкові значення незнайомих для нього слів.

М'який знак не позначає звуку. Поясніть дитині, що він потрібен для написання деяких слів, щоб пом'якшувати чи розділяти літери. Оскільки з м'якого знака та з літери «и» в українській мові не починається жодне слово, то й картинок до цих букв немає. Поясніть цей факт вашому малюкові

С карточками можно играть в разные игры.

 1. Множина. Попросіть дитину змінити слово таким чином, щоб замість одного предмета стало багато: дерево-дерева, жук-жуки тощо.
 2. Рід. Попросіть малюка показати предмети, які можна назвати словом «вона». Ці слова належать до жіночого роду. А до яких картинок підходить слово «він»? Ці слова – чоловічого роду. А «воно»? Ці слова – середнього роду.
 3. Склади. Чітко вимовляючи слова, одночасно відстукуйте олівцем кожен склад. Знайдіть з дитиною слова, які можна відстукати один раз (жук), 2 рази (ґава), 3 рази (барабан).
 4. Закінчення. Дайте малюкові 1 картку з картинкою та попросіть його порахувати цей предмет від 1 до 5. Наприклад, 1 ялинка, 2 ялинки, ..., 5 ялинок.
 5. Узагальнення. Розкладіть усі картки з картинками перед дитиною. Попросіть її зібрати та назвати всіх тварин. А тепер – усе їстівне. Все зелене. Всі голосні звуки. Всі приголосні. Знак.
 6. Вчимося ставити наголоси. Розкладіть декілька карток перед дитиною та попросіть назвати предмети, зображені на картинках, потягнувши у кожному зі слів ударний звук – «найгучніший» звук у слові. «Ви-и-ишня! Єно-о-от!»
 7. Розвиваємо фантазію. Виберіть 3 картки, розкладіть їх перед дитиною та попросіть придумати смішне оповідання, в якому будуть присутні слова з цих карток, до того ж саме в такій послідовності, в якій лежатимуть картки. Що смішнішою вийде розповідь, то краще!
 8. Гра «Відгадай картку». Розкладіть усі картки з картинками перед дитиною. Попросіть її загадати одну з них. Ставлячи різні запитання (Живе? Залізне? Велике? Синє? Їстівне?...), відгадайте, що загадала дитина. Потім поміняйтеся ролями.
 9. Виразність читання. Обравши одну картку, попросіть дитину вимовити слово, зображене на ній, спершу – дуже тихо, потім – голосно. Із запитальною інтонацією, а потім – із окличною. Високим голосом, а потім – низьким.
 10. Гра «Звуки». Розкладіть усі картки з літерами перед дитиною. Попросіть знайти букву, яка звучить так...
 11. Гра «Зобрази букву». Попросіть дитину за допомогою тіла, рук, ніг або пальців зобразити обрану вами літеру. Пограйтеся разом перед дзеркалом.
 12. Гра «Підбери слово». Попросіть дитину підібрати картку-предмет до названої вами властивості: надувний... (човен), гучний... (барабан), смачна... (цукерка), колюча... (щітка) тощо.
 13. Гра «Добрі слова». Розкладіть усі картки з літерами перед дитиною. Попросіть вашого малюка назвати добрі, радісні, привітні слова, що починаються з цих букв.
 14. Гра «Знайди в помешканні». Дайте дитині картку з тією чи іншою літерою та попросіть знайти у вашому помешканні предмети, що починаються з неї. (Наприклад, П – підлога, полиця, подушка, покривало, плед, постіль, піжама, печиво, піала, плита, перила, підвіконня, пульт, пуф, пилосос, папір, парта, пенал, портфель, пакет, плов, перець, пальма...). Запитайте дитину, які ще слова на цю літеру вона знає.
 15. Гра «Вліво-вправо-вгору-вниз» розвиває просторову орієнтацію. Розкладіть 9 карток по 3 в ряд. Попросіть дитину назвати ліву верхню картинку, потім картинку, що знаходиться через одну справа, через одну вниз тощо.
 16. Гра «Що зникло?» Розкладіть перед дитиною 4-6 карток і попросіть заплющити очі. Потім заберіть або замініть одну картку та запитайте, яка картка зникла чи змінилася.
 17. «Лото». Роздайте дітям по 6-10 карток і запитуйте: «У кого є слово на літеру...?»
 18. Гра «Знайди в журналі» розвиває увагу та зосередженість. Виберіть будь-яку літеру, покажіть її дитині та попросіть підкреслити чи обвести такі ж літери в журнальній або газетній статті. Поступово ускладнюйте завдання – нехай дитина шукає слова із заданим складом або буквосполученням, наприклад, «ко» – копати, колесо, прокол... Наступний етап – пошук цілих слів. Починати треба з найпростіших – він, ти, ми, вони, будинок.
 19. Гра «Пошук». Розкладіть картки на різних предметах – на стільці, телевізорі, іграшках тощо, а потім попросіть дитину знайти всі картки та перевірити, чи правильно ви їх розклали. Наприклад, картка з літерою «С» лежить на дивані – це неправильно, бо вона повинна лежати на стільці.
 20. Із дітьми, які вміють читати, можна вчити абетку, демонструючи картки від А до Я та називаючи букви. Для закріплення знань запропонуйте дитині продовжити алфавіт з будь-якої букви, наприклад, з Т.

Щоб не відбити у дитини інтерес до розвиваючих занять, варто дотримуватися певних правил:

 • Враховуйте особливості своєї дитини: одним дітям для засвоєння матеріалу необхідно тиждень гратися з однією і тією ж літерою, а інші за один день можуть засвоїти пів-алфавіту та навчитися правильно розставляти наголоси.
 • Використовуйте для занять якомога більше наочних матеріалів: кольорових картинок, кубиків, іграшок, реальних предметів, малюйте та ліпіть із пластиліну літери та предмети.
 • Уникайте одноманітності: не займайтеся з дитиною однотипним завданням більше 5-10 хвилин.
 • Грайтеся з дитиною у школу, де ви будете учнем, а вона – учителем. Коли малюк засвоїть, наприклад, назви букв, прикиньтеся Незнайком, який усе плутає та помиляється, щоб дитина могла виправляти ваші помилки.
 • Найголовніше: наберіться терпіння та уникайте критики і негативних оцінок! Пам'ятайте, що ви граєтеся зі своєю дитиною. Ці заняття мусять приносити їй задоволення.
 • Хваліть дитину за найменші успіхи, хоча б за те, що вона просто намагається виконувати ваші завдання.